Zapraszamy Was na warsztaty z mistrzynią fotografii makro, Madgą Wasiczek, które odbędą się już 11 czerwca w Kwietnym Gospodarstwie.

W ramach naszego wielkiego święta, czyli Dnia Łąki, zapraszamy Was do udziału warsztatach z robiania fantastycznych zdjęć kwiatów. Jeśli widzisz świat, w którym każdy płatek, łodyga, kropka biedronki czy liść jest wyjątkowym elementem zasługującym na uwiecznienie, to z pewnością nasze warsztaty są dla Ciebie. Łąka kwietna to magia, która zapiera dech. Zatopisz się w jej pięknie i nauczysz się, jak oddać je bajkowymi zdjęciami.

Powiedzmy to głośno. Łezka zachwytu kręci się w oku, oglądając ujęcia przyrody, które wykonała Magda Wasiczek. A już 11 czerwca będziecie mieli okazję zapytać o tajniki pracy tej wspaniałej twórczyni. Jak wydobyć oszałamiające kolory, ukraść chwilę z życia pępawy czy zajrzeć w oczy murarki?

Jeszcze się zastanawiasz?

 • jeśli kochasz kwiaty, ale nie potrafisz ich sfotografować tak, by uniknąć banału…
 • hipnotyzuje cię świat owadów, ale nudzi cię klasyczne makro…
 • nie lubisz wcześnie wstawać, a masz ochotę doświadczyć wschodu słońca na łące skąpanej w rosie…
 • a może chcesz pobyć na łonie natury, poczuć energię przyrody, masz dość biegu i chcesz odpocząć

Czego dowiesz się podczas kursu

 • Nauczysz się, jak fotografując kwiaty i owady, radzić sobie z nadmiarem oraz brakiem światła.
 • Poznasz elementy edycji zdjęć makro w Lightroomie i Photoshopie.
 • Poznasz pracę z różnymi obiektywami zarówno systemowymi, jak i na M42, i nieco praktyki w zakresie działania różnego rodzaju soczewek, nakładek i konwerterów.
 • Magda odkryje nieco tajemnic i sztuczek przydatnych podczas tworzenia wyjątkowych zdjęć.

Program

11.00 – 14.00 część teoretyczna

Obejrzymy swoje zdjęcia, trochę się poznamy. Na początek każdy z uczestników pokaże kilka  swoich zdjęć i opowie o sobie. W ten sposób będziemy mogli się troszkę lepiej poznać. W znanym środowisku zawsze lepiej się pracuje. Na przykładzie zdjęć Magda Wasiczek opowie i pokaże jakich obiektywów i innych „zabawek” używa do osiągnięcia określonych efektów. Zrobimy przegląd jej torby fotograficznej. No nie mówcie, że Was to nie ciekawi! Każdy z uczestników będzie mógł korzystać z obiektywów z „magicznej” torby Magdy podczas zajęć.

ok. 14.00 planujemy przerwę obiadową.

15.00 – 16.00 spacerujemy po łące, szukamy obiektów

16.00 – 21.00 – spotykamy się na wspólne fotografowanie kwiatów.

Podczas fotografowania w ogrodzie Magda cały czas jest do dyspozycji kursantów i udziela porad oraz wskazówek. Po powrocie z łąki będzie możliwość wspólnego omówienia zdjęć wykonanych przez uczestników, o ile siły na to pozwolą lub będą mieli takie życzenie.

Magda Wasiczek i jej fotografie

Fotografie Magdy zabierają odbiorcę w świat natury, który staje się na chwilę bliski. Jak nigdy wcześniej mamy okazję odczuć, że jesteśmy częścią fantastycznego świata. W swojej pracy z obiektywem skupia się na przyrodzie, makrofotografii oraz fotografii dziecięcej. Jej zdjęcia są doceniane na całym świecie. Wystawy prac Magdy mogli oglądać mieszkańcy Anglii, Rosji, Niemiec, Australii, Iranu czy też Francji. Jej prace wyróżniano oraz nagradzano w wielu konkursach nie tylko w kraju, ale na świecie, w tym konkursach pod patronatem organizacji międzynarodowych FIAP i PSA Od 2018 roku Magda Wasiczek jest członkiem programu Ambasadorów ColorEdge firmy EIZO. W latach 2012, 2015 oraz 2022 wygrała konkurs Międzynarodowego Fotografa Ogrodniczego.

Ważne informacje:

Spotykamy się 11 czerwca 2022 r. w Kwietnym Gospodarstwie (mapka: https://goo.gl/maps/q2aaYPXjWmAEZsf39)

Liczba miejsc jest ograniczona.

Co przyda się uczestnikom warsztatów:

 • Aparat cyfrowy z wymienną optyką oraz posiadane obiektywy
 • Przejściówki/adaptery M42! Jeśli ich nie ma, prosimy nie kupować!
 • Laptop z programami do obróbki zdjęć Lightroom i PS (mogą być 30-dniowe wersje testowe)

Cena: 350 zł (koszt uczestnictwa w warsztatach i wyżywienia)

Zapisy i więcej informacji: gospodarstwo@kwietne.pl | 505159215.