Co nowego

Pszczoła miodna – nie tylko ona zapyla łąki!

Pszczoła miodna to tylko jeden z niewielu gatunków, które zapylają łąki. Potrzeba do tego wielu innych dzikich zapylaczy. Rośliny owadopylne wymagają wsparcia ze strony całej armii zapylaczy, nie tylko tych najmocniej wspieranych przez człowieka.

Czytaj dalej

Zapylacze – rzetelna wiedza w sieci poszukiwana

Światowy kryzys zapyleń przebił się już kilka lat temu do świadomości wielu ludzi, w tym rządów i samorządów, kierownictwa koncernów oraz dziennikarzy naukowych. Nigdy dość artykułów i wpisów uwrażliwiających na ten problem! I wskazujących kroki, warte podjęcia!

Czytaj dalej

Nanołączki na balkony

W Światowym Dniu Chwastów zapraszamy organizacje i osoby działające na rzecz lokalnej społeczności ukwiecania miejskich balkonów. Wspólnie możemy zasiać 100 tysięcy doniczkowych nanołączek z kwiatów pożytecznych dla dzikich zapylaczy. Chwasty na balkony!

Czytaj dalej

Galeria nanołączek

Nanołączki potrzebują bardzo niewiele. Wystarczy skrzynka z ziemią na słonecznym parapecie, a w ciągu kilku tygodnia małe nasionka zamienią się w cudnej urody pożyteczne kwiaty. Te rośliny są nie tylko piękne, ale przede wszystkim bardzo potrzebne miejskim zapylaczom. Kiedy w naturze zaczyna brakować dla nich miejsca, możemy przyjść im z pomocą.

Czytaj dalej

Gleba — żywioł przyszłości

Gleba jest żywiołem przyszłości. Dlaczego? To bardzo proste. Już od najmłodszych lat przekazywana jest nam wiedza o potrzebie ochrony środowiska, a w szczególności jego komponentów

Czytaj dalej

Ogród w zgodzie z naturą

Fundacja KiM stworzyła kompleksową broszurę pt. „Ogród w zgodzie z naturą — poradnik dobrych praktyk”. Poradnik powstał jako odpowiedź na zmiany klimatu, które potęgują ekstremalne

Czytaj dalej