
Przekręty na kredytach węglowych
Dziennikarze Source Material, Guardiana i Die Zeit ujawniają: kredyty węglowe certyfikowane przez Verra, nabywane m.in. przez Shell, Gucci, Netflix czy rząd Kataru, okazały się w
Dziennikarze Source Material, Guardiana i Die Zeit ujawniają: kredyty węglowe certyfikowane przez Verra, nabywane m.in. przez Shell, Gucci, Netflix czy rząd Kataru, okazały się w
Taksonomią UE nazywamy potocznie obowiązujący od dwóch lat nowy akt prawny Wspólnoty Europejskiej: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020
Komisja Europejska obniżyła w ramach strategii „Od pola do stołu” maksymalne limity pozostałości (MRLs) dwu popularnych neonikotynoidów (tiametoksamu oraz klotianidyny) w żywności i paszach, dostępnych
Beewashing to budowanie zielonego wizerunku za pomocą działań związanych z pszczołami i kosztem pszczół lub środowiska naturalnego.
Konferencja Co z tą łąką przeszła już do historii. Zaproszeni eksperci podsumowali ostatnie lata idei tworzenia łąk kwietnych w przestrzeni miejskiej.
Urbicenoza łac. urbs – miasto, nowołac. ceonosis — wielogatunkowy zespół organizmów o wspólnych wymaganiach ekologicznych z gr. koinos — wspólny, połączony; ang. urban ecosystem, pol. ekosystem miejski).
Doświadczenia polskich miast i przyszłość publicznych łąk kwietnych. Poznań, 18.11.2022 r. Ostatnie lata to czas intensywnego rozwoju łąk kwietnych w Polsce. W ciągu kilku lat
Cele środowiskowe taksonomii UE to system klasyfikacji zrównoważonej
działalności gospodarczej. Ma na celu wsparcie inwestorów w podejmowaniu świadomych decyzji.
Czerwona Lista Polski pokazuje, że gatunki trwałych użytków zielonych należą do najsilniej zagrożonych w skali Polski i sąsiednich państw.
Insekty pozostają najważniejszymi zapylaczami w skali Ziemi oraz UE, niezbędnymi dla dalszego funkcjonowania ekosystemów lądowych, zachowania dobrostanu człowieka, w tym bezpieczeństwa żywnościowego, a w przyszłości również paliwowego.
Berneńska, Dyrektywa Siedliskowa, polska ustawa o ochronie przyrody), bardzo rzadki w Polsce motyl nocny z rodziny zawisakowatych Sphingidae.
Formalnego zgłoszenia obecności gatunków obcych dokonuje się pisemnie, za pomocą tradycyjnego listu, maila, SMS-a lub MMS-a, listu na skrzynkę podawczą urzędu (ePUAP).
Jaki jest koszt środowiskowy imprez „ekologicznych”? Ile generuje się CO2 w czasie ich przygotowania i trwania? Czy opłaca się nam takowe organizować w tradycyjnej formie?
Obserwacje motyli oraz spacer botaniczny mamy już sobą. To było bardzo pouczające doświadczenie. Z przyjemnością przekazujemy podsumowanie.
Zapraszamy do naszego Gospodarstwa Kwietnego na warsztaty zielnikowe oraz ceramikę. Będzie się działo 🙂
Nanołaczki w Krakowie już dostępne. Szukaj najbliższego punktu do odbioru saszetki z nasionami.
11 maja mieliśmy przyjemność poprowadzić warsztaty nanołączkowe w Mazowieckim Instytucie Kultury. Ten dzień z pewnością zapamiętamy jako niezwykle energetyczny i pełen pozytywnych wrażeń.
Pszczoła miodna to tylko jeden z niewielu gatunków, które zapylają łąki. Potrzeba do tego wielu innych dzikich zapylaczy. Rośliny owadopylne wymagają wsparcia ze strony całej armii zapylaczy, nie tylko tych najmocniej wspieranych przez człowieka.
Światowy kryzys zapyleń przebił się już kilka lat temu do świadomości wielu ludzi, w tym rządów i samorządów, kierownictwa koncernów oraz dziennikarzy naukowych. Nigdy dość artykułów i wpisów uwrażliwiających na ten problem! I wskazujących kroki, warte podjęcia!
Szkodliwość dla rodzimej przyrody polega przede wszystkim na konkurencji o pokarm i miejsca lęgowe, aczkolwiek szereg gatunków wykazuje sporą, bezpośrednią agresję wobec rodzimych przedstawicieli gromady Aves.
Jesteś fanem motyli, chcesz podejrzeć ich życie w dzień i w nocy? Już dziś zapisz się na nasze warsztaty podczas Dnia Łąki.
Kto chce nauczyć się robić piękne zdjęcia kwiatów? My bardzo! Dlatego zapraszamy Was na warsztaty z mistrzynią bajkowej fotografii makro małej dzikiej przyrody — Magdą Wasiczek. Już 11. 06 w Kwietnym Gospodarstwie.
Ogród biocenotyczny, zwany też naturalnym jest naszą nadzieją na lepszą przyszłość. Dajemy odpór tujowo-trawnikowej inwazji. Masz ogród? Stwórz biocenozę.
Dzień Łąki, czyli Dzień Dzikich Kwiatów to dla naszej fundacji wielkie wydarzenie. Okazją jest 6 czerwca, w którym świętujemy dzień urodzin fantastycznej zielarki, literatki, autorki zapierających dech opisów przyrody, Elizy Orzeszkowej.