
Warsztaty zielnikowe z Łukaszem Skopem – na deser ceramika
Zapraszamy do naszego Gospodarstwa Kwietnego na warsztaty zielnikowe oraz ceramikę. Będzie się działo 🙂
Zapraszamy do naszego Gospodarstwa Kwietnego na warsztaty zielnikowe oraz ceramikę. Będzie się działo 🙂
Nanołaczki w Krakowie już dostępne. Szukaj najbliższego punktu do odbioru saszetki z nasionami.
11 maja mieliśmy przyjemność poprowadzić warsztaty nanołączkowe w Mazowieckim Instytucie Kultury. Ten dzień z pewnością zapamiętamy jako niezwykle energetyczny i pełen pozytywnych wrażeń.
Pszczoła miodna to tylko jeden z niewielu gatunków, które zapylają łąki. Potrzeba do tego wielu innych dzikich zapylaczy. Rośliny owadopylne wymagają wsparcia ze strony całej armii zapylaczy, nie tylko tych najmocniej wspieranych przez człowieka.
Światowy kryzys zapyleń przebił się już kilka lat temu do świadomości wielu ludzi, w tym rządów i samorządów, kierownictwa koncernów oraz dziennikarzy naukowych. Nigdy dość artykułów i wpisów uwrażliwiających na ten problem! I wskazujących kroki, warte podjęcia!
Jesteś fanem motyli, chcesz podejrzeć ich życie w dzień i w nocy? Już dziś zapisz się na nasze warsztaty podczas Dnia Łąki.
Kto chce nauczyć się robić piękne zdjęcia kwiatów? My bardzo! Dlatego zapraszamy Was na warsztaty z mistrzynią bajkowej fotografii makro małej dzikiej przyrody — Magdą Wasiczek. Już 11. 06 w Kwietnym Gospodarstwie.
Ogród biocenotyczny, zwany też naturalnym jest naszą nadzieją na lepszą przyszłość. Dajemy odpór tujowo-trawnikowej inwazji. Masz ogród? Stwórz biocenozę.
Dzień Łąki, czyli Dzień Dzikich Kwiatów to dla naszej fundacji wielkie wydarzenie. Okazją jest 6 czerwca, w którym świętujemy dzień urodzin fantastycznej zielarki, literatki, autorki zapierających dech opisów przyrody, Elizy Orzeszkowej.
Trzmiel to nie bąk. Wiedzieliście o tym? Te słodkie i zupełnie nieagresywne owady często spotykamy na spacerach, odpoczywając na balkonach czy też w ogródkach. Wydają
Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia. Co można zrobić najlepszego dla ziemi na jej cześć w wyjątkowym dniu? Oczywiście, że siać kwiaty. Przychodzimy z gotowym rozwiązaniem.
W Światowym Dniu Chwastów zapraszamy organizacje i osoby działające na rzecz lokalnej społeczności ukwiecania miejskich balkonów. Wspólnie możemy zasiać 100 tysięcy doniczkowych nanołączek z kwiatów pożytecznych dla dzikich zapylaczy. Chwasty na balkony!
Nanołączki potrzebują bardzo niewiele. Wystarczy skrzynka z ziemią na słonecznym parapecie, a w ciągu kilku tygodnia małe nasionka zamienią się w cudnej urody pożyteczne kwiaty. Te rośliny są nie tylko piękne, ale przede wszystkim bardzo potrzebne miejskim zapylaczom. Kiedy w naturze zaczyna brakować dla nich miejsca, możemy przyjść im z pomocą.
Gleba jest żywiołem przyszłości. Dlaczego? To bardzo proste. Już od najmłodszych lat przekazywana jest nam wiedza o potrzebie ochrony środowiska, a w szczególności jego komponentów
Pasy kwietne w sadach oraz na łąkach to temat, który nie jest ani trudny, ani skomplikowany. Niemniej warto pamiętać, że ten rodzaj upraw wymaga pewnej
Fundacja KiM stworzyła kompleksową broszurę pt. „Ogród w zgodzie z naturą — poradnik dobrych praktyk”. Poradnik powstał jako odpowiedź na zmiany klimatu, które potęgują ekstremalne
Mimo że mamy luty, to czuć już w powietrzu naciągającą wiosnę. Ptaki inaczej śpiewają i zaczynają się inaczej zachowywać. Niektóre gatunki rozpoczynają przygotowania do sezonu
Zespół naukowców właśnie opublikował nowy artykuł na temat reakcji dzikich pszczół na porzucanie ziemi uprawnej. Mozaika krajobrazu obejmująca łąki i lasy jest niezbędna do zachowania