Czy wiecie, że dziś, 28 marca, obchodzimy Światowy Dzień Doceniania Chwastów?

Z tej okazji Fundacja Kwietna ma przyjemność zaprosić organizacje pozarządowe i aktywistów do współpracy przy akcji #nanołączki,. Nanołączki robimy już po raz trzeci, ale nigdy wcześniej nie działaliśmy na taką skalę. W edycji 2022 do rozdania mamy aż 100 000 porcji nasion kwiatów do wysiania na balkonach i parapetach. Od Was potrzebujemy wsparcia, aby każda saszetka trafiła właśnie tam, gdzie powinna.

Chcemy podjąć współpracę z organizacjami i osobami, które działają na rzecz lokalnych społeczności. Zależy nam na dotarciu do jak największego spektrum odbiorców, którzy mogą założyć na słonecznym balkonie lub parapecie doniczkową nanołączkę z kwiatami pożytecznymi dla dzikich zapylaczy. Wspólnie mamy szansę stworzyć sieć miejskich hotspotów dla miejskich owadów. Pomóżcie nam dostarczyć nasiona pięknych nanołączek, które już po 4 do 6 tygodni przyniosą im razem z kwiatami mnóstwo radości, a także przyczynią się do promocji bioróżnorodności i przyniosą pożytek miejskiej przyrodzie.
Zaopatrzymy Was we wszystko, czego możecie potrzebować do przeprowadzania akcji u siebie: nasiona, saszetki, miareczki, etykiety i instrukcje, jak postępować z nasionami krok po kroku. Przez cały czas trwania akcji będziemy do dyspozycji zarówno Waszej, jak i osób, które zasieją łączki u siebie, służąc dobrą radą i wspólnie tworząc społeczność, której członkowie wymieniają się doświadczeniami i zdjęciami swoich kwiatów. W miarę wzrostu łączek podzielimy się również wiedzą o tym, jak zbierać nasiona. Pozwoli to na dalszy organiczny rozwój akcji i zasiewanie kolejnych doniczek i terenów kwiatami.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy: https://kwietna.org/projekty/nanolaczki-ngo/

Niech się kwieci!#nanołączki
Masz pytania? Z przyjemnością na nie odpowiemy! nano@kwietna.org

Chwasty na balkony!