Nanołączki w Krakowie

Jesteś w Krakowie? Odbierz swoją porcję nasion
w jednym z 50 punków.

Wspólnie z Zarządem Zieleni w Krakowie i miejskimi aktywistami przygotowaliśmy dla Was 50 tysięcy porcji nasion do ukwiecenia miejskich balkonów. Swoją nanołączkę możesz odebrać w jednym z 50 punktów w mieście.

Siejemy pożyteczne kwiaty dla siebie i zapylaczy

Tworząc małe hotspoty bioróżnorodności, możecie dać miejskim zapylaczom pożywienie i schronienie. Wystarczy szczypta nasion, słoneczny balkon albo parapet i podlewanie w czasie suszy. 

Nanołączka to sposób na wsparcie przyrody i ożywienie swojego najbliższego otoczenia. Ta szczypta nasion pozwoli założyć kwietną doniczkę, która będzie służyła miejskim zapylaczom, doda koloru Twojemu balkonowi i da mnóstwo satysfakcji. Każdy może zrobić coś dobrego!​

Sprawdź, gdzie możesz odebrać swoją porcję nasion do doniczki

W tym roku krakowskie nanołączki możecie odbierać w instytucjach kultury. Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty tych miejsc. Kontakt z roślinami uwrażliwia nie tylko na potrzeby przyrody, ale pozwala także lepiej rozumieć rolę człowieka we współczesnym świecie. 

Partnerzy

W tym roku rozdamy mieszkańcom Krakowa 50 tysięcy porcji nasion na balkonowe nanołączki. Nasz projekt realizujemy z własnych środków przy zaangażowaniu Partnerów, bez których udziału ta akcja nie miałaby szans odbyć się w tak dużej skali. Poznajcie ludzi, instytucje i organizacje, dzięki którym możemy dzielić się z Wami naszymi krakowskimi nanołączkami.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

ZZM dba o zieleń w Krakowie. Sadzą, sieją, pielęgnują, projektują, przycinają, a czasem nawet koszą — wszystko po to by miasto było coraz bardziej zielone i piękne. Wsparcie ZZM w kontaktach z krakowskimi instytucjami i organizacjami okazało się nieocenione. Pojawienie się informacji o nanołączkach w MPK to także ich sprawka. Dziękujemy!

DOM EQ

Krakowskie Centrum Równości DOM EQ to miejsce, w którym WSPÓLNIE budowana jest silna i niezależna społeczność LGBT+ w Krakowie. Aktywiści zrzeszeni w Domq porcjują i saszetkują nanołączki, a w tym roku bez ich wielkiego zaangażowania krakowska akcja stanęłaby pod znakiem zapytania. Dziękujemy Wam z całego serca, jesteście super!

Szyszkodar
Michał Klimczyk

Artysta, rowerzysta, opowiadacz i przytulacz drzew, autor bloga Wiatr w Szprychach. Michał do tematu doniczkowych łączek podszedł z wielkim entuzjazmem i od razu stał się ważną częścią naszej układanki. To on dostarczył Wasze nasiona do punktów odbioru w całym mieście i pomógł nam skoordynować akcję transportową. Szyszkodarze, chapeau bas!

Chcesz zasiać nanołączkę, ale nie możesz odebrać nasion z punktu? Nic straconego!

Nasiona na doniczkową łączkę możesz zamówić w naszej fundacji. Wystarczy, że pokryjesz koszty przesyłki, a my wyślemy do Ciebie bezpłatne nasiona. Napisz do Kasi, która wolontariacko wysyła nasiona do osób, które chcą ukwiecić swój balkon czy parapet.