Poznaj nasze projekty, dzięki którym możemy tworzyć miejskie hotspoty bioróżnorodności i pielęgnować przyrodę terenów wiejskich.
Dołącz do nas! Razem możemy tworzyć lepsze przestrzenie.
Mamy dla Ciebie porcję nasion doniczkowej nanołaczki. Ożyw swój balkon pożytecznymi kwiatami, zasiej nasiona i obserwuj, jak maleńkie ziarenka zamieniają się w rośliny. W ciągu kilku tygodni doniczka umai się pięknymi kwiatami, które wabią dzikie pszczoły, motyle i inne owady. Zbieraj nasiona z doniczek i dziel się nimi ze światem.
Chcesz pomóc chronić cenne przyrodniczo łąki? My możemy Ci załatwić kawałek łąki, na wyłączność. Możesz ją odwiedzać, liczyć motyle, zbierać nasiona, podziwiać. W pakiecie adopcja bobra. Zostając patronem łąki, sfinansujesz jej utrzymanie i resytucję zagrożonych gatunków, których jest siedliskiem.
#łąkadlakażdego
Tworzymy ogród botaniczny z kolekcją rodzimych dzikich kwiatów. W Kwietnym gospodarstwie spotkasz rośliny pospolite, rzadkie i te, którym grozi wyginięcie. Możesz przycupnąć na jednej z dwóch łąk — mamy suchą murawę kserotermiczną, a nad rzeką cały komplet łąk niżowych: łęgi właściwe, zastoiskowe oraz rozlewiskowe, grądy właściwe, połęgowe i popławne.
Dajemy odpór tujowo-trawnikowej inwazji. Masz ogród? Stwórz biocenozę. No nie jest łatwe, to nie jest szybkie, ale to najlepsze, co możesz zrobić dla przyrody i siebie. Pomożemy Ci przekształcić surowe przestrzenie w miejsca pełne życia. Zobacz, jak zmienia się nasz ogród, posłuchaj rad ekspertów i działaj!
6 czerwca świętujemy dzień urodzin fantastycznej zielarki, literatki, autorki zapierających dech opisów przyrody, Elizy Orzeszkowej. Co roku spotykamy się, by wspólnie spędzać czas wśród kwiatów, czegoś się nauczyć i dowiedzieć. Robimy zielniki, wianki, zdjęcia, zbieramy nasiona, czarujemy, jesteśmy razem na łące.
Kwiaty mają moc, która może uzdrowić rolnictwo. Pasy kwietne towarzyszące uprawom to biologiczna ochrona upraw, większe plonowanie i większa bioróżnorodność. Wieloletnie kwitnące miedze to także filtr powietrza i gleby, który stanowi barierę dla zanieczyszczeń obszarowych. Razem zadrzewieniami śródpolnymi tworzą polne strefy buforowe.
Pomóż nam stworzyć regionalną kolekcję roślin zielnych. Każdy może zbierać nasiona, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad. Dowiedz się co i jak zbierać. Jeśli przekażesz nam swoje zbiory, zostawimy sobie trochę nasion na pamiątkę, a resztą podzielimy się z potrzebującymi.
Kwiatek kwiatkowi nierówny. Naszym rodzimym gatunkom zagrażają rośliny, które nie chcą się dzielić miejscem. Gatunki inwazyjne niszczą polską przyrodę, ale my się nie damy. Sprawdź, których roślin nie chcemy na łące. Jeśli je spotkasz, śmiało zrób sobie z nich bukiet.
Firmy, które lansują się na pszczołach, nie są ok. Beewashing szkodzi zapylaczom i wprowadza konsumentów w błąd. Działania komunikacyjne marek powinny być prowadzone z najwyższą dbałością o jakość i rzetelność przekazu. Chcesz, żeby Twoja firma zrobiła dobrze przyrodzie? Odezwij się do nas, coś razem wymyślimy.
Fundacja Kwietna
Email: fundacja@kwietna.org
Tel: 505 159 215
NIP 1182186903
KRS 0000765850
REGON 382267490
Numer konta: 72 1240 1822 1111 0011 2538 9337 (PEKAO)
Data rejestracji: 09 stycznia 2019 roku.
Statut Fundacji Kwietnej (pobierz pdf)