#nanołączki2023

Łąka w doniczce

Dołącz do tegorocznej edycji akcji #nanołączki! 

Jak co roku mamy dla Was specjalną mieszankę nasion łączek na balkony i parapety. Jej skład został tak pomyślany, aby rośliny pięknie rosły i bez problemu kwitły w Waszych doniczkach. Jak co roku celem akcji #nanołączki jest wspieranie dzikich miejskich zapylaczy, dla których każdy, nawet najmniejszy ukwiecony punkt w mieście, jest na wagę złota.

Masz zdjęcia swojej nanołączki? Wyślij je do nas: fundacja@kwietna.org

Jak otrzymać nasiona?

My mamy nasiona, którymi chcemy się dzielić. Jeśli Ty chcesz siać, możemy się zgrać.

W tym roku mamy dla Was trzy warianty udziału w projekcie #nanołączki. Niezależnie od tego, który z nich wybierzecie, będziemy wspierać Was na poziomie informacyjnym i komunikacyjnym, promując Wasze działania i zapewniając Wam potrzebne materiały promocyjne i edukacyjne dla odbiorców końcowych.

20

Dla Ciebie

Wyślemy Ci saszetkę z nasionami. Wystarczy, że pokryjesz koszty przesyłki.

18

Dla Twojej społeczności

Jeśli przekonasz Swoich Ludzi do zasiania nanołączek, my przekażemy Ci nasiona.

19

Dla Twojej firmy

Ukwieć swój biznes. Możesz zamówić nanołączki z indywidualnie zaprojektowaną etykietką.

Kwiaty dla zapylaczy

Nanołączkowe kwiaty dostarczają owadom pożytek i dają schronienie na czas odpoczynku. To szczególnie ważne w miastach, gdzie dominuje beton, a obecność dzikich kwiatów wcale nie jest oczywista. Wysiew #nanołączek rozpoczyna się w połowie kwietna i trwa do połowy lipca (łączki wysiane później mogą nie przekwitnąć, za to zapewniają owadom pożytek aż do późnej jesieni). Obce gatunki kwiatów ani trawniki nie są w stanie zaspokoić potrzeb rodzimych zapylaczy, dlatego dołączcie do nas i razem dokonajmy kwietnej rewolucji w ich imieniu!

Dołącz do kwietnej rewolucji!

Chcesz więcej niż kwiaty w doniczkach? Sprawdź nasze pozostałe działania!